Jak dbać o zęby - najważniejsze zasady

Każdy z nas zdaje sobie z pewnością sprawę z tego, jak ważne jest dbanie o stan zębów. Niestety, zwykle przypominamy sobie o roli zabiegów pielęgnacyjnych dopiero wówczas, gdy stan naszego uśmiechu pozostawia już wiele do życzenia. Niestety, zmniejszenie się atrakcyjności naszych zębów nie jest wcale jedynym skutkiem ubocznym nieprofesjonalnego podejścia do zagadnień związanych z prawidłową higieną jamy ustnej.

Atrakcyjny wygląd zębów wpływa także na naszą pewność siebie i samopoczucie, nie jest przy tym tajemnicą, że problemy z zębami mają wpływ na cały nasz organizm. Bardzo często to właśnie one są jedną z przyczyn chorób serca, problemów z nerkami, a nawet schorzeń tak niebezpiecznych, jak choćby udar mózgu. Jeśli chcemy podchodzić profesjonalnie do wszystkich tych zagadnień, które odnoszą się do prawidłowej higieny jamy ustnej, w pierwszej kolejności pomyślmy o zaopatrzeniu się w te rozwiązania, które sprawią, że jej utrzymanie stanie się możliwe.

Od czego zacząć?

Oczywiście, na pierwszy plan wysuwa się szczoteczka oraz pasta do zębów, niejednokrotnie okazuje się bowiem, że jej niewłaściwy wybór potrafi mieć bardzo poważne skutki uboczne. Jeśli nie wiemy, jaką szczoteczkę wybrać, postawmy przede wszystkim na tą, która posiada miękkie włosie oraz niewielką główkę. Jest ona na tyle delikatna, że nie stanowi zagrożenia nawet dla wrażliwego szkliwa zębowego, pozwala przy tym nawet na dotarcie do tych miejsc, które określa się mianem trudnych w dostępie.

Higiena jamy ustnej

Wybór odpowiedniej pasty do zębów nie jest, niestety, wcale mniej skomplikowany, choć nie można nie docenić tego, że obecnie możemy mówić o imponującej liczbie rozwiązań, jakie są dostępne w sprzedaży. Producenci są w stanie oferować nam produkty dostosowane do zróżnicowanych potrzeb, nie musimy więc obawiać się problemów nawet, jeśli nasze zęby są nadwrażliwe. Jeśli jednak mamy wątpliwości, jaki wybór będzie dla nas najlepszy, zaufajmy stomatologowi i jego sugestii. Gdy zaopatrzymy się w odpowiednie akcesoria, musimy stanąć przed kolejnym wyzwaniem.

Jak myć zęby?

Okazuje się, że mycie zębów wcale nie jest aż tak proste, jak mogłoby się to nam wydawać i bardzo często popełniamy kardynalne błędy podczas wykonywania tej czynności. Pamiętajmy zatem, że szczotkowanie zębów ma sens jedynie wówczas, gdy każdorazowo poświęcamy tej czynności przynajmniej dwie minuty, a samo mycie ma miejsce przynajmniej dwa razy dziennie.

Pociągnięcia szczoteczki powinny być łagodne i krótkie, nie ma też mowy o poświęcaniu poszczególnym zębom większej lub mniejszej uwagi. Przynajmniej raz dziennie dobrze jest też sięgnąć po nić dentystyczną.

Autor

Portal

j-dent.com.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@ j-dent.com.pl

Profesjonalne centrum stomatologiczne oferujące kompleksowe zabiegi dentystyczne