Na czym polega wybielanie zębów?

Wybielanie zębów może odbywać się na wiele sposobów. Bardzo często wykorzystujemy w tym celu pasty wybielające i inne produkty, które się charakteryzują niewysoką ceną.

Mogą one dość dobrze radzić sobie z przebarwieniami powierzchniowymi, choć bardziej spektakularne rezultaty dają techniki stosowane w gabinetach dentystycznych. Te są rozwiązaniami znacznie droższymi, choć za zainteresowaniem się nimi przemawia cena, jaka je charakteryzuje.

Jaka jest najlepsza metoda wybielania zębów?

Zabiegi wybielające mają na celu rozjaśnienie zębów przy jednoczesnym zachowaniu ich naturalnego wyglądu. Zwykle może dojść do ich rozjaśnienia o pięć, sześć lub siedem odcieni. Metody te znajdują zastosowanie nie tylko w gabinecie stomatologicznym, ale i w domu, a same środki wybielające bazują na aktywnym składniku, którym przeważnie jest nadtlenek wodoru lub nadtlenek mocznika o odpowiednim stężeniu. Dzięki wysokiemu stężeniu może on poradzić sobie nie tylko z przebarwieniami powierzchniowymi, ale i tymi, które są znacznie głębsze.

Ile kosztuje wybielanie zębów?

Koszty zabiegów tego typu mogą się różnić w dość istotny sposób i tak wybielanie fotonowe wykonywane w gabinecie to wydatek sięgający od 700 do nawet 3000 złotych. W zamian możemy liczyć na to, że efekt będzie widoczny natychmiast. Oczywiście, po roku jedzenia i picia w sposób, który jest dla nas najbardziej typowy, zęby znowu zmienią odcień, a miejsce starych przebarwień zajmą nowe. W takim wypadku konieczne jest złożenie kolejnej wizyty w gabinecie.

Metody wybielania zębów

Nakładkowe wybielanie zębów

Jeśli interesuje nas nakładka na zęby, którą lekarz wykona na nasze indywidualne zamówienie, musimy liczyć się z wydatkiem od 500 do 1000 złotych. Co więcej, w tym przypadku efekt nie jest widoczny natychmiast, a w pewnych sytuacjach nakładka powinna być noszona nawet przez dwa tygodnie, aby był on spektakularny.

Jeśli pojawią się nowe przebarwienia, nakładka może zostać ponownie użyta i tym razem czas jej noszenia jest zdecydowanie krótszy. Zabiegi niezwiązane z wybielaniem to druga z grup. Te polegają na działaniu fizycznym lub chemicznym, którego celem jest usunięcie tych przebarwień, które znajdują się na powierzchni zębów.

Pasty wybielające do zębów

Pasty do zębów charakteryzują się pewnymi właściwościami ścieralnymi. Nie są one mocne, wystarczają jednak do pozbycia się delikatnych przebarwień pojawiających się pomiędzy kolejnymi wizytami u stomatologa. Pasty o działaniu wybielającym są wzbogacone o substancje chemiczne lub środki wybielające, dzięki czemu ich stosowanie może nam zagwarantować znacznie bardziej spektakularny efekt. Zęby mogą być też profesjonalnie oczyszczone, czym często zajmują się dentyści.

Autor

Portal

j-dent.com.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@ j-dent.com.pl

Profesjonalne centrum stomatologiczne oferujące kompleksowe zabiegi dentystyczne