Funkcjonakne kurtyny


kurtyna paskowa czy też kurtyny spawalnicze to artykuły, które cieszą się sporym zainteresowaniem na naszym rynku. Tego typu rzeczy doskonale sprawdzają się przede wszystkim w miejscach, w których trzeba albo przedzielić jakieś pomieszczenie, albo oddzielić od siebie dwie przestrzenie. Kurtyna paskowa umożliwia więc z jednej strony np. odizolowanie hali produkcyjnej od części magazynowej, a z drugiej – nie zamyka swobodnego przejścia miedzy nimi. Drzwi byłyby w takich okolicznościach niewygodne, natomiast kurtyna paskowa umożliwia swobodne przenoszenie lub też przewożenie towaru wózkami widłowymi.
A kurtyny spawalnicze? Te z kolei stanowią doskonałe zabezpieczenie przed np. iskrami, które powstają przy obróbce metalu. Bezpieczeństwo jest sprawą priorytetową, więc tym samym taki element musi znaleźć się wszędzie tam, gdzie może znacznie poprawić jego poziom.
Takie zasłony musza być wykonane oczywiście z odpowiednich materiałów, żeby rzeczywiście mogły spełniać swoje zadania, le o tym doskonale wiedzą ich producenci i stosują się do wymagań klientów.